Nawiguj

Nawiguj

Wykaz lekcji

1            800  -  845

2            855  -  940

3            950  -  1035

4          1045  -  1130

5          1140  -  1225

6          1245  -  1330

7          1340  -  1425

8          1435  -  1520

9          1525  -  1610

           10         1615  -  1700

  • MAJOWE ŚWIĘTA

    Maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski. W pierwszych trzech dniach maja obchodzone są w Polsce ważne święta: 1 maja zapisał się jako Międzynarodowe Święto Pracy, 2 maja został ustanowiony Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, 3 maja upamiętnia uchwalenie w Polsce konstytucji.

    Te ważne uroczystości celebrowaliśmy w duchu patriotyzmu i z szacunkiem dla polskiej historii.

    W dniu 26.04.2024 r. w naszej szkole dominowały stroje w kolorze biało-czerwonym z przypiętymi kotylionami narodowymi. W czasie przerw śródlekcyjnych można było posłuchać pieśni patriotycznych lub wziąć udział w patriotycznym karaoke - Śpiewamy polskie piosenki.

    Uczniowie klas piątych i szóstych napisali test wiedzy o Polsce „Kocham Cię, Polsko”.

    W kategorii klas piątych:

    I miejsce zajęła klasa 5a, którą reprezentowali Aleksander Adamski i Igor Zdrzeniecki

    II miejsce klasa 5b, reprezentowana przez Kaję Żelazek i Maję Antczak

    W kategorii klas szóstych:

    I miejsce zajęła klasa 6a, którą reprezentowali Hanna Polakowska i Szymon Nowak

    II miejsce klasa 6b, reprezentowana przez  Lenę Lipińską i Darię Rudzińską.

    Test przygotowały i przeprowadziły panie Rossita Tęsna i Dorota Bernacka.

    Ponadto uczniowie wszystkich klas wzięli udział w konkursie Zdjęcie klasowe pt. „Kocham Cię, Polsko”, na którym zaakcentowano, że naszą Ojczyzną jest Polska oraz jesteśmy dumni z symboli narodowych.

    Zwycięzcą tego konkursu została klasa 3a, a wyróżnienia otrzymały klasy 6a, 7a, 2b.

    Koordynatorem konkursu była  pani Aldona Feszler.

    Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursach, a zwycięzcom i wyróżnionym gratulujemy!

     Janina Sulewska

  • III Międzyszkolny Konkurs „Wynalazki, które zmieniły świat”

    7 maja 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Ustce odbył się finał III Międzyszkolnego Projektu o nazwie „Wynalazki, które zmieniły świat”. W tym dniu gościliśmy u nas  reprezentacje uczniów  wszystkich usteckich szkół podstawowych. Praca w projekcie kończyła się udziałem w dwuetapowym konkursie. Pierwszy etap realizowany był w każdej ze szkół macierzystych uczniów, finał w Szkole Podstawowej nr 2 w Ustce. Do rywalizacji w finale przystąpiło 10 uczniów z klas VI-VIII. Ich zadaniem było zaprezentowanie zdobytych wiadomości na temat wynalazców i wynalazków, które w znaczący sposób wpłynęły na rozwój naszej cywilizacji i otaczającą nas rzeczywistość. Uczniowie podczas swoich pokazów wykazali się wszechstronną wiedzą na temat wybranego wynalazku. Przygotowali modele, makiety i prezentacje, które uatrakcyjniły ich występ.

    Komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów:

    I miejsce

    Weronika Duduś i Julia Kamińska-Żynis

    uczennice kl. 8 Szkoły Podstawowej nr 2

     

    II miejsce

    Zuzanna Łukaszewicz i Maria Pytlak

    uczennice klasy 7 Szkoły Podstawowej nr 2

     

    III miejsce

    Gabriela Michońska i Julia Pożdał

    uczennice klasy 7 Szkoły Podstawowej nr 2

     

    Wyróżnienie otrzymali:

    Oskar Nizielski uczeń klasy 6 Szkoły Podstawowej nr 3

    Emilia Jopek uczennica klasy 6 Szkoły Podstawowej nr 1

    Serdecznie dziękujemy nauczycielom historii za przygotowanie uczniów do udziału w konkursie, laureatom gratulujemy. Wszystkich zapraszamy do udziału w projekcie w przyszłym roku szkolnym.

    Rossita Tęsna

  • „Niektórzy lubią poezję…”

    A niektórzy potrafią też pięknie ją prezentować…
    W ostatni czwartek kwietnia odbyły się miejskie eliminacje Konkursu Recytatorskiego Prozy i Poezji Polskiej. Organizator – Miejski Dom Kultury – gościł uczestników zmagań: uczniów wszystkich usteckich szkół podstawowych.
    Najliczniejszą grupę stanowili uczniowie klas I – III, a najsłabiej dopisali nastolatkowie z klas VII – VIII.

    Naszą szkołę reprezentowało sześć dziewczynek, mieliśmy przedstawicielki w każdej grupie wiekowej.
    Wszystkie nasze uczennice wykazały się świetnym opanowaniem tekstu, kulturą słowa i przemyślaną interpretacją.
    Komisja konkursowa bardzo wysoko oceniła nasze uczestniczki. Z dumą prezentujemy wyniki końcowe w kolejnych grupach wiekowych:

    kl. I-III
    Marysia Szarek - kl. 3a - 3. miejsce

    kl. IV-VI
    Zosia Puda - kl. 4a - 1. miejsce
    Maja Grabowska - kl. 4a - 3. miejsce

    kl. VII-VIII
    Julia Pożdał - kl. 7a - 1. miejsce
    Gabrysia Michońska - kl. 7a - 2. miejsce

    W konkursie uczestniczyła także Kinga Starnawska z klasy 4a, ale jej grupa była wyjątkowo silna – wiele świetnych uczennic nie zmieściło się na podium. Może następnym razem…

    Ponadto, co bardzo ważne, do szczebla powiatowego (Słupsk, 3 czerwca) zakwalifikowała się Zosia Puda, którą przygotowała nauczycielka j. polskiego Marzena Roszman.
    Trzeba dodać, że do Słupska jadą tylko dwie uczennice z całej Ustki.

    Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczennicom, nauczycielkom oraz Rodzicom – tegoroczny sukces to efekt wspólnego zaangażowania.

    Małgorzata Lipska

     

     

  • Finał Wielkiego Maratonu Czytelniczego

    W ostatnim tygodniu kwietnia uroczyście zakończyliśmy tegoroczny Wielki Maraton Czytelniczy. Jest to ogólnopolski, bardzo popularny i ceniony konkurs dla uczniów ze szkół podstawowych i średnich.

    Konkurs trwał od września do kwietnia. Uczestnicy co miesiąc czytali nową książkę, a następnie pisali test z jej znajomości. Testy były bardzo trudne: dotyczyły nie tylko ważnych szczegółów, ale wymagały też dokładnego rozumienia treści oraz kojarzenia faktów.
    Uczniowie szkół podstawowych pracowali w trzech grupach wiekowych: klasy 2-3, 4-6 i 7-8. Nasi reprezentanci to: Małgosia Juraszek z klasy 2b, Marcel Szewczyk – 5b, trzy uczennice z klasy 7a: Małgosia Giza, Gabrysia Michońska i Julka Pożdał oraz z klasy 8a: Julka Kamińska – Żynis i Patrycja Skoneczna.
    Wszyscy nasi uczestnicy wykazali się wielką odpowiedzialnością i wytrwałością – znaleźli czas i siły na dodatkową, niełatwą pracę, pomimo codziennych lekcji oraz innych zadań i konkursów. Zasłużyli na nasz wielki podziw i wdzięczność za godne reprezentowanie szkoły na forum ogólnokrajowym.
    Dziękujemy także Rodzicom, nie tylko za motywowanie swoich dzieci, ale również za pomoc w zdobywaniu potrzebnych książek, gdy były one nieosiągalne w naszej bibliotece.

    Końcowe wyniki ogólnopolskie poznamy pod koniec maja, ale już dziś uważamy wszystkich uczestników za zwycięzców, bo podjęli się trudnego zadania i doprowadzili je do pomyślnego finału. Dlatego na uroczystym podsumowaniu wszyscy otrzymali pamiątkowe odznaki „Czytam, bo lubię” oraz książkowe i słodkie upominki.

    Za pomoc w organizacji spotkania serdecznie dziękujemy pani dyrektor Iwonie Perużyńskiej, pani Aldonie Feszler oraz szkolnej ekipie filmowej. Podziękowania za pomysł i wsparcie składamy też pani Marzenie Markowicz.

    Małgorzata Lipska, Dorota Bernacka

     

     

     

     

     

  • Kwiecień plecień

    W kwietniu samorząd uczniowski zorganizował dwie akcje tematyczne, które urozmaiciły czas spędzony w szkole i pobudziły aktywność uczniów. 18 kwietnia 2024 r. odbył się Dzień Postaci z Bajek, Filmów i Gier. Na szkolnych korytarzach mogliśmy zobaczyć wróżki, czarownice, Teletubisie, Barbie, koty, Alvina i wiewiórki, smerfy czy superbohaterów.  25  kwietnia kolejny raz świętowaliśmy Dzień Piżamy. Uczniowie przyszli do szkoły w kombinezonach piżamowych (kigurumi), były krówki, Pokemony, dinozaury, a także wiele innych ciekawych zwierzątek i postaci z bajek. Inne dzieci miały kolorowe piżamy oraz swoje ciepłe domowe szlafroczki i kapcie. Każdy dzień przyniósł uczniom wiele radości i uśmiechu.

                                                                                                              Marzena Roszman

     

  • 2 maja Dzień Flagi

  • Wycieczka do Multikina w Słupsku

    24 kwietnia 2024 r. uczniowie klas: 3a, 4a i 5b udali się do Multikina w Słupsku na film „Szkoła magicznych zwierząt 2. Tajemnica szkolnego podwórka”. Jego akcja rozgrywa się w szkole, młodzi aktorzy przygotowują przedstawienie z okazji zbliżającej się 250. rocznicy założenia placówki. Główna bohaterka o imieniu Ida pełni funkcję reżysera. Niestety, dyrektor ma zupełnie inny pomysł na obchody jubileuszu. Ważną rolę w filmie odrywały również zwierzęta, które były wsparciem w trudnych chwilach. Czy inscenizacja zakończyła się sukcesem? Warto przyjść do kina i się przekonać. Uczniom film bardzo się spodobał, dostarczył wielu pozytywnych emocji. Po zakończonym seansie udaliśmy się na posiłek do pobliskich restauracji. W bardzo dobrych humorach wróciliśmy do szkoły.

                                                              Marzena Roszman

  • Akcja Żonkile w naszej szkole

    W piątek, 19 kwietnia 2024 r. minęła 81. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Uczniowie i nauczyciele SP 2 w Ustce przypięli tym dniu żonkile na znak, że #ŁączyNasPamięć.

    Nasza szkoła została włączona do uroczystych obchodów rocznicy organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Uczniowie na lekcjach historii zostali zapoznani z losami Żydów w czasie II wojny światowej, mieli możliwość dowiedzieć się, dlaczego w 1943 roku w getcie warszawskim zniewoleni Żydzi podjęli walkę z niemieckim okupantem. Uczestnicy, przygotowując się do uroczystych obchodów akcji „Żonkile”, zaprezentowali m.in.: wystawę na temat powstania w getcie warszawskim, wysłuchali opowiadania pt. „Było-nie ma-jest”, obejrzeli trzy filmy: pierwszy utworzony na podstawie poznanego wcześniej opowiadania pt. „Było-nie ma-jest”, kolejny „Zdążyć przed Panem Bogiem”, oparty na kultowym reportażu Hanny Krall oraz „Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim 1943”. Wszyscy na lekcjach plastyki wycinali z papieru żonkile, symbol pamięci i walki o wolność.
    W dniu rocznicy przynieśli żywe żonkile i umieścili je w wazonach obok wizerunku bohaterów powstania.

    Dumą napawa zaangażowanie uczniów i nauczycieli w akcję oraz fakt, że uczniowie wykazali się niebywałą wiedzą na temat tragicznych wydarzeń podczas powstania w getcie warszawskim i  postawą szacunku wobec walczących tam bohaterów.

                                                                                     

                                                                                       Rossita Tęsna

  • Złoto i srebro w sztafetach

    13 kwietnia 2024 r. w Ustce odbywały się Mistrzostwa Polski w biegu na 10000 m. Przed zawodami głównymi usteckie szkoły rywalizowały w biegach sztafetowych 10 x 200 m. Nasza szkoła zdobyła dwa puchary. W kategorii klas czwartych i młodszych zajęliśmy pierwsze miejsce, drużyna klas 5-6 zdobyła drugie miejsce.

    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

                                                   Agnieszka Sałach i Gabriela Troczyńska

  • Spotkanie z żeglarzami

    26.03.24 r. na terenie naszej szkoły odbyło się spotkanie dzieci klas pierwszych z przedstawicielami Klubu żeglarskiego ProSport, trenerami Pawłem i Damianem Wierciochem oraz Marią Fornalczyk, zawodniczką która zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Polski katamaranów w klasie Hobie Cat 14 - Sopot 2023. Wyświetlana była prezentacja promująca żeglarstwo w naszym nadbałtyckim miasteczku.

    Był to wstęp do kolejnego projektu żeglarskiego, którego celem jest stworzenie drużyny żeglarskiej w SP 2 wśród 7-8 latków. Dzieci od początku będą zaznajamiane z tajnikami tego sportu. Gry i zabawy morskie, nauka węzłów, bezpieczeństwo na wodzie. Zajęcia od kwietnia na symulatorze żeglarskim na naszej sali gimnastycznej, w maju i czerwcu raz w tygodniu na żaglówkach typu „Optymist” w usteckim porcie. W wakacje dla dzieci będą organizowane półkolonie żeglarskie. We wrześniu i październiku znowu na wodzie raz w tygodniu. Projekt chcemy realizować do 8 klasy. Starsi uczniowie będą też trenowali na jeziorze Jasień, potem mogą pływać na jachtach typu „Mariner” lub katamaranach.

    Od 19.04.24 r. rozpoczęliśmy zajęcia na symulatorze żeglarskim. Po obejrzeniu instruktarzowego filmiku młodzi żeglarze wskoczyli do swojej pierwszej żaglówki. Ćwiczyli umiejętność obsługi steru i oswajali się z bezpieczną przestrzenią podczas zwrotów – jak uniknąć zderzenia z bomem. Dzieci uczyły się też pierwszego węzła żeglarskiego - knagowego.

                                                                                                      Gabriela Troczyńska

     

  • Na poetycką nutę

    Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce już po raz VIII zorganizował Konkurs Poezji Śpiewnej „Bursztynowe Nuty Poezji”, który odbył się 19.04.2024 r. To wyjątkowy festiwal, gdzie interpretacja tekstu poetyckiego jest najważniejsza, a dla wokalistów bardzo trudna. W tym roku zgłosiło się dużo solistów z całego powiatu i poziom był bardzo wysoki. Naszą szkołę reprezentowały uczennice przygotowane przez panią Urszulę Tamulis - Nicola Lewandowska i Lena Niedźwiedź z kl. VI b oraz debiutantka z kl. IV a Kinga Starnawska. Udział w takich muzycznych konfrontacjach jest najlepszą szkołą, aby pokonywać stres, porównywać z najlepszymi i kształcić swoje umiejętności wokalne.

                                                                                                                       Urszula Tamulis

  • VI Słupski Konkurs Chemiczny „ATOM”

    18.04.2024 r. Maksymilian Krzyżek z kl. 8a brał udział w Międzywojewódzkim Konkursie Chemicznym organizowanym przez II LO im. Adama Mickiewicza w Słupsku. Do konkursu przystąpiło 15 uczniów z województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego.

    Maksymilian zajął w nim 3 miejsce.

    Uczniowie rozwiązywali zadania przez 45 minut, a gdy prace były sprawdzane, uczestnicy konkursu układali domino chemiczne i bawili się, tworząc swój niepowtarzalny slime.

    Następnie odbyło się podsumowanie konkursu i nagrodzenie laureatów.

    Gratulacje dla Maksymiliana za zajęcie III miejsca.

    Dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.

    Grażyna Malczewska

  • Zwycięski turniej BRD

    18 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 w Ustce odbył się Międzyszkolny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Turniejowe zadania polegały na rozwiązaniu testu z wiedzy o ruchu drogowym oraz przejechaniu rowerem toru przeszkód.

    Naszą szkołę reprezentowali:

    Filip Rękas z 5a

    Kaja Żelazek z 5b

    Alevtyna Bilas z 5c

    Miłosz Grzelak z 5c

    Miło nam poinformować, że drużyna zdobyła dla naszej szkoły I miejsce.

    Gratulujemy!

    Sylwia Mencel

    Marek Owsiński

  • Śpiewający rejs wokalistów naszej szkoły

    18.04.2024 r. odbył się XXVII Festiwal Piosenki Marynistycznej ,,ŁAJBA 2024”. W słupskim Teatrze Rondo spotkały się zespoły wokalne i soliści z całego Pomorza, prezentując wysoki poziom muzyczny oraz repertuar wyłącznie związany tematycznie z morzem i żeglowaniem. Naszą szkołę reprezentował zespół z kl. IV-VI oraz duet z kl. VII przygotowany przez panią Annę Chłopicką, a także solistka i zespół wokalny z kl. III przygotowany przez panią U. Tamulis . Sukces ponownie odniósł zespół ,,Na STO DWA”- grupa młodsza, który żywiołowo wykonał piosenkę ,,Chcę zostać marynarzem” i otrzymał III miejsce. Duet z kl. VII Małgorzata Giza i Alicja Dziuba za szantę ,,Płyńmy do starej Maui” został przez jury wyróżniony

                                                                                                                 Urszula Tamulis

  • Wideorelacja z Dnia Patrona

  • LAURY  dla  najmłodszych  wokalistów szkoły

    Zespół wokalny ,,Na STO DWA” – grupa młodsza, 12.04.2024 r. uczestniczył w  XIX ,,Powiatowym Festiwalu Piosenki dla Najmłodszych” w Skórowie. Dzięki znacznej pomocy Rady Rodziców w dofinansowaniu przejazdu, cały zespół mógł wziąć udział w festiwalu w Gminie Potęgowo.

    W małej szkółce w Skórowie od lat odbywają się spotkania najmłodszych wokalistów z całego powiatu. Możliwość przebywania i zabawy w klasach przed występem, pyszny poczęstunek i wspaniała  atmosfera, tworzy specyficzny klimat tego unikalnego  muzycznego spotkania małych artystów.

    Nasi uczniowie, pod opieką pani Urszuli Tamulis, spisali się znakomicie. Opiekunka pochwaliła duże zaangażowanie dzieci i wzorowe zachowanie. Wspólnie nie tylko śpiewali, ale również bawili się i sobie pomagali.

    Jury wysoko oceniło występ naszych uczniów i przyznało następujące miejsca: zespół ,,Na STO DWA” I miejsce, solistka Milena Kowalska II miejsce i Klaudia Szczudlińska III miejsce. Wszyscy skakali z radości jak piłki, które otrzymał każdy laureat.

                                                                                                                   Urszula Tamulis

  • Rekrutacja

    Zakończyliśmy rekrutację do klas pierwszych.

    Z powodu braku miejsc rekrutacja uzupełniająca się nie odbędzie.

     

  • Wyprzedziliśmy „Wiosnę Literacką”

    Tegoroczna „XXX Pomorska Wiosna Literacka” rozpocznie się dopiero 23 kwietnia, tymczasem nasza szkoła otworzyła to święto przedpremierowo!
    Dzięki wspaniałej współpracy ze słupską Biblioteką Pedagogiczną już w piątek 12 kwietnia przybyła do nas pisarka Barbara Kosmowska – autorka około 20 książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Dorośli zapewne najlepiej kojarzą „Teren prywatny”, dzieci – „Dziewczynkę z parku”, a młodzież – „Pozłacaną rybkę”.

    Zaszczytu i przyjemności spotkania ze sławną pisarką dostąpili uczniowie klasy 6b oraz 7 osób dorosłych: pani wicedyrektor, nauczycielki i pracownice administracji.
    Uczniowie byli zainteresowani tajnikami literackiej twórczości, a pani Barbara odpowiadała na pytania barwnie i bardzo ciekawie. Łatwo nawiązała kontakt z młodzieżą – mówiła do uczniów z szacunkiem, wykazała się znajomością ich problemów, chętnie nawiązywała do doświadczeń z własnego życia. Pobieżnie omówiła tematykę swoich najnowszych i najbardziej ulubionych powieści. Pisarce udało się zaciekawić nawet uczniów, którzy nie przepadają za książkami – jeden zapytał, ile można zarobić, pisząc książki. Może to początek jakiejś oszałamiającej kariery…

    Na zakończenie można było zdobyć książkę z autografem, były kwiaty i podziękowania. Miłym akcentem było wręczenie pani Kosmowskiej bibliotecznej odznaki „Czytam, bo lubię” z numerem 1.

    Za projekt i wykonanie odznaczenia wyrazy wdzięczności składamy naszej plastyczce p. Aldonie Feszler. Za pomoc w organizacji spotkania dziękujemy: p. Marcie Kiedrowicz, wychowawczyni 6b –  p. Rossicie Tęsnej oraz pani dyrektor Iwonie Perużyńskiej.

    Małgorzata Lipska, Dorota Bernacka
     

  • Brązowy medal siatkarzy w Powiatowej Olimpiadzie Młodzieży

    W Główczycach 9 kwietnia 2024 r. został rozegrany turniej finałowy Powiatowej Olimpiady Młodzieży w piłce siatkowej chłopców rocznik 2009-2010.

    Po zwycięstwie w eliminacjach miejskich i powiatowych reprezentacja naszej szkoły w składzie: Jakub Wysoczański 7a, Tymon Sztafij 7a, Dawid Bobko 7a, Piotr Olczyk 7a, Marcin Szczygieł 7a, Mikołaj Wierzbicki 7a i Bohdan Hryshchuk 8b wywalczyła brązowy medal Powiatowej Olimpiady Młodzieży.

     

                                                                                                                                                            Marek Przełuski

  • Uczniowie na spektaklu teatralnym

    12 kwietnia 2024 r. klasy 7a, 7b, 7c oraz 8a uczestniczyły w przedstawieniu Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Tym razem uczniowie obejrzeli „Opowieść wigilijną”. I choć bliżej nam do wakacji niż do Bożego Narodzenia, to młodzież z dużym zainteresowaniem śledziła etapy duchowej przemiany Ebenezera Scrooge'a. Świetnie zrealizowane przedstawienie w pełni oddało realia dziewiętnastowiecznego Londynu, niezwykłość bohaterów – duchów, magię świąt, ale przede wszystkim – ciągle aktualne – wartości moralno-etyczne. Było wzruszająco, momentami strasznie, ale też śmiesznie.

    Maria Drapalska

strona:

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. kmdra Bolesława Romanowskiego
    ul. Jagiellońska 1
  • (59) 814 50 81 - sekretariat szkoły

Galeria zdjęć